Balta Yapımı

Minecraft Balta Yapımı ve Kullanımı

Minecraft için balta yapımını ve nerelerde kullanıldığını ne işe yaradığını bu yazımızda öğrenebilirsiniz. İlk önce baltanın yapımından bahsedelim. Arkadaşlar balta yapımında kazma, kürek, çapa yapımında olduğu gibi 2 adet sopa gereklidir ve uç kısmını yapmak için ağaç, beton, demir külçeler, altın külçeler yada isteğe bağlı olarak elmas kullanabiliriz. Burada kullanacağımız malzemeler yapacağımız baltanın kullanım ömrünü belirleyecektir.

Kazma genelde ağaç kırmak için kullanılır. Eğer bol miktarda ağaç toplamayı düşünüyorsanız mutlaka baltanız olmalı bu sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Oyunun temelinin ağaçlar üzerine kurulduğunu düşünürsek. Balta kesinlikle olması gerekmektedir. Balta olmadan da ağaç toplayabilirsiniz fakat balta olması size zamandan tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca kılıç kadar olmasa da ayrıca iyi bir saldırı aracı olabilir. Ama size tavsiyem balta saldırmak için kullanacağınız en son silah olmalıdır.

Gelelim baltanın nasıl yapıldığına yukarıda saydığım malzemeler var ise crafting işlemine geçebiliriz. Crafting için 2 adet sopa ve 3 adet maden kullanılarak yapılmaktadır. Elimizde bu malzemeler var ise crafting table’mizi açıyoruz ve aşağıdaki resimde gösterildiği gibi crafting ekranına diziyoruz.

minecraft balta yapmımıBalta Ne İşe Yarar

Balta yukarıda da belirttiğimiz gibi çok seri bir şekilde ağaç  toplamanıza yarar. İlk gün oyuna başladığınızda hemen bir balta yapmanız sizin avantajınıza olacaktır.

Aşağıdaki videoda baltanın nasıl yapıldığını, nerelerde nasıl kullanıldığını net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

1077 T 3 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Eşyaları

Yanıt Balta Yapımı

  1. Pingback: Minecraft Kılıç Balta Yapımı (Videolu Anlatım) | Minecraft

Yorum yap

Yandex.Metrica