Çakmaktaşı Yapımı & İncelemesi

Çakmak taşı (Flint and Steel) Minecraft dünyasında demir ve çakmak taşı sonucunda ortaya çıkan malzemeye denilir. Genel amacı görsel şölen diyebiliriz. Oyundaki mod’lar olmadan yapılamayan ateş zırhı yapımında da kullanılabilir.

  1. Eğlence amaçlı ormanları yakmak
  2. Yanlış yaptığınız yeri yakmak
  3. Evinizin dekorunuzu ayarlamak
  4. Bayrak yapmak
  5. İcatlar ayarlamalarında
  6. Şömine yapımında
  7. Görsel şölen

Yukarıdaki nedenler çakmak taşı yapmanız için yeterlidir umarım.  Online oynarken kumsalda gitar eşliğinde ateş yakıp muhabbet etmeyi özleyeceksiniz. Bunların dışında yaptığınız kulelere, anıtlara, mimari işlerinize yada icatlarınızın büyük bir bölümünü çakmak taşı kaplayabilir.

GEREKLİ MALZEMELER

  • Çalışma Masası
  • Demir (1 küp)
  • Çakıl taşı (Flint)

Yukarıdaki malzemeleri ormandaki ağaçlardan ve madenden elde edebilirsiniz. Ancak çakıl taşını bulmak için biraz zorlanacaksınız.

Yapımına başlamadan önce bir adet çalışma masası kuruyoruz ve 3×3 ‘ lük ekranını açıyoruz. Ardından aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi demiri ve çakmak taşını yerleştiriyoruz.

sonnnnn

(Küplerin diziliminden bir kare)

Gerekli malzemeleri yukarıdaki resimdeki gibi yerleştirdiğinizde yan tarafa çakmak taşı çıkacaktır. Çakmak taşını envanterimize daha sonrada alt envanter bölümüne ekliyoruz.

Çakmak taşını kullanmak için fare ile en fazla 3 metre uzağımızdaki bir nesneye tıklıyoruz ve nesne alev almaya başlayacaktır. Eğer tahta yada çabuk yanıcı bir şey ise sönene kadar yanmaya devam edecek ve diğer nesnelere de sıçrayacaktır bu yüzden dikkatli kullanmanızı öneririz.

Eğer elinizde 1 küp cehennem taşı varsa üzerine çakmak taşı ile tıklayıp, hiç sönmeyen ve sıçramayan bir alev topluluğu elde edebilirsiniz. Yukarıdaki çakmak taşını elde etmekte zorlanıyorsanız köylülerle alışverişe girip çakma ktaşı elde edebilirsiniz.

4679 T 5 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Eşyaları, Minecraft Yardım

Yorum yap

Yandex.Metrica