Craftin Table

Minecraft Crafting Table Yapımı

Merhabalar arkadaşlar bu gün sizlere geç kalınmış bir konu hakkında bilgi vereceğim aslında ilk başlarda öğretmem gereken şey crafting tablenin nasıl yapıldığı olmalıydı ama sonradan aklıma geldi. Neyse arkadaşlar bugünkü konumuz Crafting Table

Arkadaşlar  crafting table oyundaki diğer eşyaları yaparken sürekli kullanacağımız eşyadır diyebiliriz. Minecraft oyununda eşya yapma işine crafting denir ve bazı eşyalarda 2×2 değilde 3×3 crafting ekranı gerekir işte 3×3 gereken yerlerde birazdan yapacağımız crafting table’yi kullanacağız. Crafting table oyun için sadece işlenmiş ağaçlar gerekmektedir. Öncelikle etrafımızdaki ağaçlardan bir kaç tane kesiyoruz. Kestiğimiz ağaç kütüklerini envanterimizde tahtalara çeviriyoruz 1 tane ağaç kütüğüne 4 adet tahta alabiliriz. Bu 4 tahtayı envanterimizde ki 2×2 lik alana yerleştiriyoruz yani her bir kareye 1 tahta gelecek şekilde. Böylece crafting table’yi oluturmuş oluyoruz. Aşağıdaki resimde nasıl yapıldığının daha anlaşılır bir şekilde görebilirsiniz.

Yapı Masası YapmakYukarıdaki resimde 3×3 olarak verilmiş ama 4 kutuyu doldurmuş envanterinizde ki crafting ekranı 4 kutucukdan oluşur resimde gösterildiği gibi tahtaları yerleştirirseniz bu iş tamamdır.

Crafting Table Nasıl Kullanılır

Crafting table kullanımı da oldukça basit bir iştir öncelikle yaptığınız crafting tableyi envanterinize yerleştirin. Sonra hangi alanda ise o nuamraya basıp elinize alın ve boş bir alanda sağ tıkla  yere atın ve yanına gidip tekrar  sağ tık yapın ve crafting table kullanıma hazırdır demektir. Artık isteidğiniz yeni eşyayı yapabilirsiniz demektir tabi elinizde malzemeleriniz varsa. En basitinden neler yapılır merak ediyorsanız Minecraft Basit Eşyalar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

1970 T 4 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Eşyaları

2 Yanıtla Craftin Table

  1. Yusuf&Arslan

    Bunu Herkes Biliyo Ama Bilmeyenler İçin Gerekli Olabilir…

  2. berkay

    ya yapı masasını naslıl yapıyoruz

Yorum yap

Yandex.Metrica