Fırın Yapımı

Minecraft Fırın Yapımı

Merhaba arkadaşlar Minecraft eşyaları ile bilgi vermeye devam ediyoruz. Bu gün sizlere fırın yapımı ve kullanımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Fırının ne olduğunu eminim herkes biliyordur. Minecraft oyununda ise gerçek hayattan biraz daha farklı amaçlar içinde kullanabiliyoruz :). Bizim bildiğimiz fırımda sadece pasta börek çörek yapılırken, oyun içindeki fırında ayrıca madenlerimizi de eritebilmek mümkün. Öncelikle fırnın nasıl yapıldığını anlatalım. Arkadaşlar fırın yapabilmek için elimizde 8 tane kaldırım taşı (cobblestone) olması gerekmekte. 8 tane taşı carafting table ekranına aşağıdaki resimde görüldiği gibi yerleştiriyoruz ve bir taş fırın elde etmiş oluyoruz.

Cobblestoneminecraft-ocak-yapımıminecraft-fırınFırın Nasıl Kıllanılır

Fırın üzerine sağ tıkladığınızda kendi menüsü açılmaktadır. Burada bir şeyler pişirmek için ve maden eritmek için ayarlar bulunmaktadır. Aşağıdaki resimde örneği vardır. alt kısmı ısıyı oluşturmak için yakıt üst kısıma ise pişirmek istediğiniz yiyeceği yada eritmek istediğiniz madeni ekliyoruz.

minecraft tavuk pişirme

Yukarıdaki resimde bir tavuk pişirme için örmek verilmiştir. Diğer pişirme işleleri de buna benzerdir. Yakıt olarak kullandığınız malzemeler pişirme ve eritme sürelerini değiştirmezler. Sadece kullanacağınız yakıtın sayısı değişir misal 10 tane odun yakarak pişirdiğiniz eti kömür kullanırsak 2 kömürde pişirebiliriz. Madenlerin eritme süreleri aynıdır 10 saniyede eritebiliriz.Yakıt olarak kullanabileceğiniz malzemeler;

Ahşap, kalas, kömür, odun kömürü, lav olarak sayılabilir.

2869 T 1 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Eşyaları

9 Yanıtla Fırın Yapımı

 1. bircan

  iğrenç

  • doğa

   sensin o iyi oynayamıyosun suç buluyosun

 2. doğa

  arkadaşlar bende minecraftın 1.6.2 versiyonu var biraz önce yapmaya çalıştım lav ile birlikte olmuyo ekmekle elmayı yaptım olmadı ama çiğ inek etini yaptım oldu bana anlatırmısınız ben de minecraftı pek iyi oynayamıyorum :)

  • omer faruk arı

   1.7.2 indir bence bende var

 3. doğa

  arkadaşlar eşya sayfası nasıl açılıyor

 4. ömer

  arkadaşlar eşya sayfası nesıl açılıyor

  • omer faruk arı

   [e] ye bas

 5. grkm

  e ye bas cıkar

 6. Halil

  minecraft F11 bastım windows logosu bastım yanıt vermiyor diyor yardım e din

Yorum yap

Yandex.Metrica