Güçlendirilmiş Ray Yapımı & İncelemesi

Merhabalar minecraft delisi okuyucular. Sıradaki incelememiz güçlendirilmiş ray yani oyun diliyle; ” Powered Rail ” bu rayın klasik raylardan farkı daha zor bulunması ve yeni icatlarda, düzeneklerde yada dekorasyonda daha iyi bir görsel şölen sunması diyebiliriz.

GEREKLİ MALZEMELER

  1. Çalışma Masası (1 tane)
  2. Altın (6 tane)
  3. Çubuk (1 tane)
  4. Kızıl taş (1 tane)

Yukarıdaki malzemeleri ağaçlardan ve madenden elde edebilirsiniz. Ancak altını bulmak demiri bulmaktan biraz daha zor gibi duruyor. 6 tane altın ve ek malzemeler ile toplam 6 taneden oluşan 1 stok güçlendirilmiş ray elde edebilirsiniz. İsterseniz çalışma masasında nasıl dizildiğini görelim.

Aşağıda gördüğünüz gibi altınları sağa ve sola yerleştirip üst üste kızıl taş ve çubuğumuzu koyuyoruz ve sağ tarafta çıkan 6 tane güçlendirilmiş yayı envanterimize ekliyoruz. Fare ile su, lav yada herhangi akan cisim olmayan bir yere tıkladığınızda güçlendirilmiş yay oraya otomatikman yerleştirilir. Bozup yeniden düzenlemesi tek tıklamaya göre olduğu için yeni icat yada düzenek kuranlara büyük yardımı olacaktır.

fddf

(Çalışma masası diziliminden bir kare)

Güçlendirilmiş yayı çalıştırmak için yanına bir buton, kızıl taş meşalesi gibi önemli düzenek malzemelerinden koyup çalıştırmanız gerekmektedir yoksa güçlendirilmiş yay çalışmaz (ışığı yanmaz) ve hiç bir işe yaramaz. Güçlendirilmiş yay ile zorlu parkurlar yada hızlı tren (oyun içi eğlence bölümü) yaratabilirsiniz. Yaptığınız bu haritaları veya icatları çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde paylaşırsanız minecraft harita yeteneğiniz artacaktır. İleri seviyelerde size gerçek parayla harita bile yaptırabilirler.

 

1962 T 2 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Eşyaları, Minecraft Yardım

Yanıt Güçlendirilmiş Ray Yapımı & İncelemesi

  1. babooo

    eyv kardsm

Yorum yap

Yandex.Metrica