Harita Yapımı

Minecraft Harita Yapımı

Harita araziyi keşfetmek ve görüntülemek için kullanılan bir alet yada eşyadır diyebiliriz. Oyuncu haritayı yaptıkdan sonra eline aldığında etrafındaki 128×128 karelik bir alan açılacaktır. Yani tek bir harita yaptığımızda o bölümdeki her yeri göremiyoruz. Haritanın daha fazla alanı kapsaması için 2. bir haritaya gerek vardır.

Harita yapımı için 8 adet kağıt ve 1 adet pusula‘ya ihtiyaç vardır. 8 adet kağıdı crafting tabelnin etrafına yerleştiriyor ve ortada kalan tek bir boşluğa ise pusulayı yerleştiriyoruz ve boş bir harita elde ediyoruz. Aşağıdaki resime bakarak çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

minecraft-harita-yapımı

Harita ilk olarak boştur elinize aldığınız anda açılmaya başlayacaktır. Haritayı evinizi bulmak için yada bulduğunuz maden kaynaklarını bulmak için kullanabilirsiniz. Harita olmadan evinizden uzaklaştığınızda geri bulmanız zor olabilir o yüzden evinizden uzaklaşmadan önce haritayı yapmış olmanız sizin için iyi olacaktoır yoksa saatlerce evinizi arayabilirsiniz.

Ayrıca multiplayer oynayarak oyuncular arasında harita takası da yapabiliriler. Böylece saatlerce uğraşmadan daha önce bir arkadaşınızın oynadığı haritadaki madenleri kolayca bulabilirsiniz. PVP serverlde ise düşmanın yerini öğrenmek için çok önemli bir araçtır.

Oynadığınız bölümü tam olarak açabilmeniz içim 36 adet haritaya ihtiyaç vardır. Tabi siz 36 aadet haritanın hepsine birden bakamazsınız. Ama çerçevelere yerleştirerek bür bütünlük oluşturabilirsiniz..

 

1291 T 1 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Sürümleri

Yorum yap

Yandex.Metrica