Kazma Yapımı

Minecraft Kazma Yapımı

Minecraft oyununda kazma yapımını anlatmaya çalışacağım. Arkadaşlar kazma yapımı için kürek ve çapa yapımında olduğu gibi yine 2 adet sopaya  ihtiyaç vardır. Sopa yapımına bakmak için buraya bakınız. Ayrıca kazmamızın uç kısmı için 3 adet ahşap, taş , demir, altın, elmas gibi madenlere ihtiyaç vardır. Dikkat ettiyseniz burada kullanılan malzemeler diğer tarım ürünleri ile kullanılan malzemeler ile aynı sadece sayısı farklı. Minecraft oyununda aynı malzemeleri kullanarak değişik diziliş şekilleri ile farklı eşyalar elde edebilirsiniz. O yüzden crafting ekranında mazlemeleri yerleştirdikten sonra hangi eşyayı elde ettiğinize dikkat ediniz yanlışlıkla altınlarınızı ve elmaslarınızı harcayabilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızı okumuşsanız buradaki kullanılan madenlerin kazmanızın ömrünü belirlediğini biliyorsunuzdur. Kullanacağınız maden ne kadar sert ise kazmanın kullanım ömrüde  o kadar uzun olacaktır. Buradaki en sert maden elmastır ve elmas ile yapılmış bir kazamayı 1562 kere kullanabilirsiniz. Gelelim kazmanın nasıl yapıldığına. Eğer elimizde 2 adet sopa ve 3 adet yukarıda saydığımız madenden mevcut ise crafting table ti açıyoruz ve elimizdeki malzemeleri aşağıdaki resimde gösterildiği gibi diziyoruz.

minecraft-kazma-yapımı

Minecraft Kazma Ne İşe Yarar

Kazma minecraft için önemli araçlardan birisidir. Özellikle sert zeminli alanlarda kazı yaparken kazam işini çok kolay bir hale getirecektir özellikle kömür madeni gibi yerlerde çok seri bir şekilde kömür çıkartabilirsiniz. Altın ve elmaz gibi madenlere denk geldiğinizde elinizle çok uzun sürede çıkartamadığınız madenlere kazam ile basitçe çıkartmak mümkündür. Maden aramaya çıktığınızda yanınızda kazma bulundurmaya özen gösterin bakarsınız elmas bulursunuz çıkartmakta zorlanırsınız.

Aşağıdaki videoda kazmanın nerlerde kullanıldığını ve nasıl yapıldığını net bir şekilde görebilirsiniz. Daha önce kazmayı hiç kullanmadıysanız bu video size yardımcı olacaktır. Elmasınız bol olsun

1198 T 1 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Eşyaları

Yanıt Kazma Yapımı

  1. Inapsediacine

    Çok güzel bir minecraft sitesi hazırlamışsınız.Teşekkürler

Yorum yap

Yandex.Metrica