Maden Vagonu Yapımı & İncelemesi

Merhabalar minecraft delisi okuyucuları bu gün sizlere maden vagonu (oyun dilinde minecart) tanıtacağım. Maden vagonu genellikle madenin derinliklerinde veya ıssız bölgelerinde bulunur yanında ray, örümcek ağı, kızıltaş gibi nesneleri de bulmanız hiç şaşırtıcı değil. Maden vagonu ile adından da anlaşılacağı üzere belirli yerlere ray döşeyip üzerinde gidip gelip hızlıca işlerinizi tamamlayabilirsiniz yada harita dışında (funny map) eğlence haritalarında bir hızlı tren düzeneği kurup adrenalin ve görsel şölen dolu bir macera haritası yapabilirsiniz. İsterseniz birazda nasıl yapıldığına ve önemli özelliklerine göz atalım.

GEREKLİ MALZEMELER

  1. Çalışma Masası
  2. Demir (5 tane)

Yukarıdaki malzemeleri ağaçlardan ve madene girerek elde edebilirsiniz. Yukarıdaki malzemeleri elde ettikten sonra bir adet çalışma masası kurup 3×3 ekranını açıp aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi demirleri yerleştiriyoruz.

yapimi

(Demirleri yerleştirirken bir kare)

Demirleri yerleştirdikten sonra sağ tarafta maden vagonumuz çıkacak maden vagonunu envanterimize, daha sonrada alt menüye ekleyerek artık kullanılabilir hale getirebiliriz. Ancak kullanmak içinde en az bir adet raya ihtiyacımız var.

2

(Maden vagonundan bir kare)

Haritamızda herhangi bir yere en az bir adet ray yerleştiriyoruz. Daha sonra rayın üzerine fare ile sağ tıklayıp vagonu yerleştiriyoruz. Maden vagonunu hareket ettirmemiz için arkadan temasta bulunup hemen fare ile maden vagonuna sağ tıklayıp maden vagonuna binmemiz lazım yoksa maden vagonu bizden hızlı gidebilir ve yetişemeyiz.

3

(Maden vagonuna bindikten sonra bir kare)

Oyunda maden içerisinde dolaşmak dışında eğlenceli haritalar yapabilir ve çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilirsiniz. (başta minecraftdelisi.com olmak üzere)

1

(Basit düzenekten bir kare)

Yaptığınız düzenekten kayarken kendinizi gerçek vagonun içerisinde gibi hissedeceksiniz.

4

(Düzenekten kayarken bir kare)

Eğer ki maden vagonuyla denize yada su topluluğuna düşerseniz maden vagonu ağırlığından dolayı aşağı batar ve içinden çıkamazsanız boğulabilirsiniz.

5

(Dibe batarken bir kare)

 

2097 T 4 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Eşyaları, Minecraft Yardım

2 Yanıtla Maden Vagonu Yapımı & İncelemesi

  1. direniş

    Kardeş minicrafta nasıl madeni bulabiliriz veya nasıl tren vagonunu bulurum anlatirmisin teşekkürler… :-)

  2. ßyEmirCAN

    kardeş çok sağol allah senden razı olsun

Yorum yap

Yandex.Metrica