Göğüs Zırhı Yapımı & İncelemesi

Merhabalar minecraftdelisi okuyucuları bugün göğüs zırh (chestplates) yapıldığını, ne işe yaradığını, verdiği hasarı ve püf noktalarını anlatacağım.

Göğüs zırhı, toplam 4 tane parçadan oluşan zırh koleksiyonunun 2. parçasıdır ve en önemli para göğüs zırhı parçası diyebiliriz. Her şey bir yana daha fazla savunması ve vücudu daha fazla korumasıyla ön plana tutulmuştur.

Göğüs zırhımızı oyuna başlar başlamaz inek öldürerek yada oyunun bir kaç hile mod’u ile alevden göğüs zırhı yapabilirsiniz. Güncel durumda en iyi göğüs zırhı şu anlık elmas zırhıdır.

 

Göğüs zırhı yapımında gerekli olan malzemeler sırasıyla;

  1. Çalışma Masası
  2. 8 Adet Maden Küpü

Yukarıdaki malzemeleri ağaçtan, inek keserek ve madene girerek elde edebilirsiniz.

Malzemeleri elde ettikten sonra her şeyin başı olan çalışma masamızı boş bir alana kurup 3×3 olan çalışma masası penceremizi açıyoruz.

1

 

Çalışma masamıza giriş yaptıktan sonra, aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi yerleştiriyoruz ve sağ taraftan göğüs zırhımızı alıp envanterimize koyabiliriz.

7

 

Elinizde olan tüm madenleri yada derileri bu şekilde harcayabilirsiniz zırh yapımı için günlük bir süre yoktur. Ve yaptığınız zırhlar otomatik bir şekilde envanterimize geçer.

6

 

Gördüğünüz gibi toplam 4 çeşit olan zırhlarımız envanterimizde bulunmaktadır. Büyülü masa ile bu göğüs zırhlarına daha fazla dayanıklılık yada güç gibi yeni özellikler ekleyebilirsiniz.

5

Göğüs zırhımız yada deri ceketimiz hazır olduğuna göre envanterimiz den alıp oyun içindeki 4 zırh koleksiyonundaki göğüs zırhı bölümüne yerleştirebiliriz. Bu işlemi tamamladıktan sonra karakterimiz artık zırhı yada ceketi giyecektir.

4

Görsellerde gördüğünüz gibi zırhın dış görünümü göğüs bölgesinde ve oraya gelen saldırıların vuruş gücünü az da olsa azaltıyor ve savunmayı arttırıyor.

3

 

Görsellerde göğüs zırhımızı arkadan görüyorsunuz, bir deneme amaçlı minik bir kuleden aşağı atlıyoruz ve giden aradakı farkı size göstereceğiz.

2

 

Atlamaya hazırız vee. Hop ! Atladık bile..

1

Normalde zırhsız yere düştüğümüz de ortalama 4-5 kalp can gidebilir ancak zırh giydiğimiz için 2-3 kalp azaldı. Buda zırhın savunma gücüne göre değişebilir. Örneğin elmas göğüs zırhında 1,5 kalp gidiyor.

Deri ceket   298 Savunma

Altın zırh  314 Savunma

Demir zırh    306 Savunma

Elmas zırh      314 Savunma

 

 

1454 T 1 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Eşyaları, Minecraft Yardım

Yanıt Göğüs Zırhı Yapımı & İncelemesi

  1. Pingback: Minecraft 1.6.1 indir | Minecraft

Yorum yap

Yandex.Metrica