Minecraft İndir (Tüm Sürümleri) & Kurulum İncelemeleri

MineCraft oyunu ile karşılaşmanız için oyun piyasasını çok yakından takip etmenize gerek yok. Eğer az çok oyun oynayan ve bu konuda internette araştırma yapan biriyseniz zaten bu mükemmel oyunla (bana göre) karşılaşmışsınızdır. Yıllardır bir virüs gibi yayılan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan bu oyunun geçmişine kadar gidelim ve oyun hakkında biraz bilgiler verelim.

MineCraft Nedir?

MineCraft tamamen küplerden oluşan bir dünyada maceralara atılabileceğiniz bir oyundur. Açıkçası bir oyundan beklentileriniz de en büyük etkenlerden birisi grafik ise bu oyun pekte size göre değil diyebilirim. Ama hemen ön yargıyla yaklaşmayın eğer grafik benim için o kadarda önemli değil oyunun kurgusu bana yeter diyorsanız bu oyundan zevk alabilirsiniz. Zira grafikler her ne kadar kötü de olsa oyunda bulacağınız bir madenle mutluluktan havaya uçabilir veya karşınıza çıkan bir yaratık ile sandalyeden düşebilirsiniz.

MineCraft ilk olarak 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyun Markus Persson (Notch) tarafından Java programlama dili ile 1 haftada yazılmıştır. Yazılım işleri tamamlandıktan sonra bir oyun forumunda yayınlanmış ve MineCraft indir kelimesi git gide popülerleşmeye başlamıştır.

MineCraft’da Amaç Nedir?

 MineCraft oyununu iki sürüm olarak oynayabilirsiniz. Bunlardan birincisi Classic sürümdür. Classic sürümü sadece tarayıcı üzerinden oynayabilirsiniz. Bu sürümde sadece oyunda bulunan bloklardan sınırsız sayıda elde edebilir ve kendi inşanızı oluşturabilirsiniz. Classic sürüm bugüne kadar güncelleme almadı ve gelişimi durdur gibi görünüyor. İkinci oynanış biçimimiz ise tam sürümdür. Tam sürüm (MineCraft İndir) toplamda dört adet MineCraft modları içerir;

  • Survival modu, (Hayatta Kalma) burada adından da anlaşılacağı üzere esas amaç hayatta kalmaktır. Oyunda can ve açlık barı mevcuttur ve bunları iyi bir seviyede tutmak gerekir. Ayrıca birçok yaratıkla savaşabilecek, kendi evlerinizi inşa edebilecek ve eşyalarınızı oluşturabileceksiniz.
  • HardCore (Zor) oyun modunun, survival modundan tek farkı öldüğünüzde tüm dünyanızın yok olacağıdır. Bu durumda çok dikkatli olmalısınız aksi takdirde tek bir hatanız tüm emeklerinizin boşa gitmesi manasına gelecektir.
  • Creative (Yaratıcı) oyunda inşa etmeyi seviyorsanız bu mod tam olarak size göre. Bu oyun modunda can veya açlık barınız bulunmuyor. Oyundaki tüm malzemelerden sınırsız sayıda kullanabiliyorsunuz. Ayrıca vakit kaybınızı önlemek adına bu modda uçabiliyor ve her türlü bloğu anında kırabiliyorsunuz.
  • Advanture (Macera) modun da ise blokları kıramazsınız. Çünkü burada bir şey inşa etmenize izin verilmiyor. Bu modun amacı oyuncuya eşsiz bir macera yaşatabilmek. Bu mod için internette birçok Advanture Map bulabilirsiniz.

Oyundaki Karakterler, Eşyalar ve Online Oynama

MineCraft oyunun içinde yapay zekâya sahip birçok karakter bulunmaktadır. Bunları genel olarak yaratıklar, köylüler ve hayvanlar olarak ayrılabilirler.  Yaratıklar gece veya belli bölgelerde ortaya çıkarlar. Bazıları güneş ışığında yok olurken bazıları yok olmaz. Hayvanları ise evcilleştirebilirsiniz. çiftlik kurarak etinden ve sütünden yararlanabilirsiniz. Köylüler oyunun bazı haritalarında yer almaktadırlar ve sizinle alışveriş yaparlar.

MineCraft’ı online oynayabilmek için tam sürüm bir oyuna ihtiyacınız vardır. (MineCraft İndir) Eğer tam sürüm bir MineCraft’a sahipseniz arkadaşlarınızla beraber aynı haritada oyun zevki çıkarabilirsiniz.

MineCraft Sürümleri

Minecraft, Notch ve ekibi tarafından sürekli olarak güncellenen bir oyundur. Oyuna sürekli olarak yenilikler gelir ve mevcut hatalar giderilir. Oyuna eklenecek olan yenilikler ve hatalar konusunda kullanıcılar ile sürekli iletişim halindedirler.

 

Minecraft 1.6.4  :

Minecraft 1.6.4 sürümüyle aslında çok fazla bir yenilik gelmemekle beraber en belirgin yenilik yoğun dolu yağışları ve bu yağışların oldukça fazla canımızı azaltacak olmasıdır.

indir

MineCraft 1.6.2

 MineCraft’ın güncel en son sürümüdür. Bu sürümde oyunda bulunan bazı hatalar giderildi. Mesela bir önceki sürümde eklenen atlar artık blok arasında sıkışınca can barında azalma görülüyor. Ayrıca hayvanlar bu güncelleme ile artık çitlerden kaçamıyorlar. MineCraft 1.6.2 İndir tıklayarak sürümü indirebilirsiniz.

 minecraft 1.6.2

MineCraft 1.6.1

 Oyuna yeni hayvanlar eklendi. (At,eşek ve katırlar) Ayrıca atlar için kullanabileceğiniz zırhlar eklendi. Halılar eklendi. Kömür blokları eklendi. Atları yanınızda gezdirebilmeniz veya bağlayabilmeniz için Lead isimli yeni bir eşya eklendi.

minecraft 1.6.1

MineCraft 1.5.2

Bir önceki sürüme göre eklenen yeni bir özellik bulunmamakta. Sadece bazı sıkıntılar giderilmiş o kadar.

minecraft 1.5.2

 

MineCraft 1.5.1

Bu sürümde sabit birkaç hatanın düzeltilmesi ve oyun performansının iyileştirilmesi üzerine yapılan bir güncelleme içeriyor. Ayrıca Mac OS X’de çokça karşılaşılan “OpenGL” hatası bu sürüm ile ortadan kaldırılıyor.

minecraft 1.5.1

MineCraft 1.5.0

Bu sürüm ile Hopper isimli öğeleri toplayan bir yardımcı eklendi. Ayrıca birkaç yeni eşya ve yeni bloklarda eklendi. Ayrıca HeroBrine bu sürümde kaldırılmıştı.

 

 minecraft 1.5

 

MineCraft 1.4.6

 En önemli eklenen özellik havai fişekler oldu. Ayrıca yılbaşı için bazı ufak yenilikler eklendi. (Sürpriz dâhil.)

minecraft 1.4.6

 

MineCraft 1.4.4

Bu sürüm ile 120’den fazla hata giderildi. Sesler bulunan birkaç hata giderildi.

minecraft 1.4.4

MineCraft 1.4.2

 Bu sürümde havuç ve patates gibi yeni yiyeceklerin dışında saksı ve öğe çerçevesi gibi birkaç yeni eşyada eklendi. Cadı, yarasa yeni bir iskelet tipi de eklenen yaratıklar arasında. Yeni bir patron yaratık eklendi. Deri zırhı boyama özelliği de göze çarpan yenilikler arasında.

minecraft 1.4.2

MineCraft 1.3.2

 Bu sürümde artık ağaçlar yanlarında ağaç varsa büyüyemiyor. Nether ve suda boğulma ile ilgili birkaç hata daha düzeltildi.

minecraft 1.3.2

MineCraft 1.3.1

Bu sürümde bazı ağ hataları giderildi. En çok dikkat çeken özellik ise köylüler ile alışverişin eklenmesi oldu. Crepper’ın patlamada verdiği zarar zor modda arttırıldı.

minecraft 1.3.1

Minecraft   1.2.5

Bu sürümde bazı chat hataları düzelmiştir.Ayrıca Türkçe karakter sıkıntıları da giderilmiştir.Bunun dışında ki bir başka hata da haritaların sonuna geldiğinizde oyunun bittiğini ve düştüğünüzü görüyordunuz ancak artık böyle bir sorun da kalmadı.

minecraft 1.2.5

 

MineCraft 1.2.4

 Sohbet arayüzünde iyileştirmeler yapıldı. Birkaç yeni inşa bloğu eklendi. Birçok hata giderilerek daha iyi bir oyun zevki yaşatmak amaçlandı.

 

MineCraft 1.2.0

 Bu sürümde köylüler çocukları olabilecek ve kurtlar yavrulayabilecekler. Yeni bir orman eklendi. Demir golemler ve kediler ayrıca birkaç yeni blok oyuna bu sürümle eklenen yenilikler oldu.

minecraft 1.2.0

MineCraft 1.1.0

 Bu sürüm ile birkaç hata düzeltildi. Oyunda dil değiştirilebilir hala getirildi ve yeni diller eklendi. Dünya şeklini değiştirme eklendi. Altın elma eklendi.

 

 

Aşağıda sizler için paylaşmış olduğumuz,aksiyon dolu videomuzu minecraft oyunu için örnek video olarak izleyebilirsiniz.

 

 

Ayrıca minecraft’ın son sürümü minecraft 1.7.2 – 1.7.9 indirebilirsiniz.Gelen farklı özellikler ve özelliklerin tek tek incelenmesi tarafımızdan yapılmış olup bu sabırsız bekleyişinizi artık son sürümü minecraft 1.7.2 sürümünü indirerek sonlandırabilirsiniz.

 

 

1100 T 5 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Sürümleri

Yanıt Minecraft İndir (Tüm Sürümleri) & Kurulum İncelemeleri

  1. emir

    abi teşekkürler bende minecraft ı çok iyi bildiğimi sanırdım oysa öğrenecek çok şey varmış teşekkürler :)

Yorum yap

Yandex.Metrica