Kask Yapımı & İncelemesi

Merhabalar minecraftdelisi okuyucuları bugün nasıl kask (helmet) yapıldığını, ne işe yaradığını, verdiği hasarı ve püf noktalarını anlatacağım.

Kask, zırh koleksiyonumuzu tamamlamak için önemli olan toplam 4 koleksiyon parçasından ilk sıradaki koleksiyondur. Zırh gücü olarak güçleri en az yarım güç puanından en fazla bir buçuk güç puanına göre sıralanır. Eğer tüm teçhizatlar tamam ve zırhlarımız elmas ise toplam savunma gücümüz 10 savunma puanı olur.

Kaskımızda başlangıçta inek öldürerek çıkarabileceğimiz etten kask yapabiliriz bunun dışında oyunda yapılması mümkün olmayan alev ile kask ve zırhlarınızı tamamlayabilirsiniz. Birazda kaskımızı inceleyelim.

 

Kask yapımında gerekli olan malzemeler sırasıyla;

  1. Çalışma Masası
  2. 5 Adet Maden Küpü

Malzemeleri ağaçtan ve madene girerek elde edebilirsiniz. Alternatif olarak inek öldürerek elde edebilirsiniz.

Yukarıdaki malzemeleri elde ettikten sonra zırhımızın ilk seviyesi olan kaskımıza aşağıdaki görsellerden yardım alarak başlayabilirsiniz.

Kask yapımımıza başlamadan önce her yeni icatlarda olduğu gibi yine bir tane çalışma masası kuruyoruz ki 3×3 alanımız olsun ve yeni icatlar yapabilelim.

1

 

Çalışma masamızı elde ettikten sonra aşağıdaki görselde göreceğiniz şekilde maden ürünlerimizi yerleştiriyoruz. Ve sağ tarafta çıkan kaskımızı envanterimize indiriyoruz.

2

 

En güçlü kask elmas kask en zayıf kask ise deri kasktır. Nedeni ise daha basit bir örnek olarak daha zor ve daha kolay bulunması diyebiliriz. Deri kask 5 vuruşta patlarken elmas kask 50 vuruşta patlar ve elmas kask, deri kaska göre daha dayanıklıdır.

3

Her zırh, kılıç gibi nesneleri envanterimiz deki 4 kutucuktan birine yerleştirerek üstümüze giyiyoruz. Dilerseniz büyü masasında kasklarınıza büyü yapıp dayanıklılığını daha fazla arttırabilirsiniz.

4

Görsellerde gördüğünüz gibi kask üzerimizde kulakları dahil olacak şekilde tasarlanmıştır. Kafaya ve boyuna gelen tüm hasarlar kaska geçer ve savunmayı arttırır.

5

Kaskların sıralanması kötüden iyiye doğru genellikle; deri, altın, gümüş ve elmas şeklindedir. Her kaskın kendine göre savunma şekli vardır.

Deri Kask  298 Savunma

Altın Kask  314 Savunma

Demir Kask  306 Savunma

Elmas Kask  310 Savunma

 

556 T 1 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Eşyaları, Minecraft Yardım

Yorum yap

Yandex.Metrica