Minecraft Mod Paketleri Yapımı (Resimli Anlatım)

MİNECRAFT MOD PAKETİ NASIL YAPILIR?

Merhaba minecraft delisi oyuncuları,
Bugün sizler için oldukça işinize yarayacak bir paylaşım gerçekleştireceğiz.Minecraft mod paketleri ile bir çok modları aynı anda kullanma ve oynama şansı buluyoruz ancak piyasa da bulduğumuz bazı moda paketlerinde istemediğimiz minecraft modlarını dahi yüklemek ve oynamak zorunda kalıyoruz.

 

 

O yüzden en güzeli aslın da kendin pişir kendin ye kıvamında, kendi mod paketini kendin yap sloganıyla sizler için bu yazımızda minecraft mod paketleri nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

 

 

 

Öncelikli olarak yapmanız gereken minecraft forge ve modloader’ı yüklemenizdir.Aksi takdirde mod paketi yapamazsınız.
Sonrasın da minecraft forge ve modloader’ın içindeki tüm dosyaları bin dosyası içerisinde bulunan minecraft dosyasının içerisine taşıyın.

Mod paketi hazırlarken herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsanız meta-inf dosyasını silmeyin.Ancak mod paketi yapımın da sıkıntı yaşarsanız silebilirsiniz.

 

 

Yavaş yavaş mod paketini yapmaya başlıyoruz.Şimdiki adımda ise minecraft’ın içinde mods isimli bir klasör açmayı unutmayın.Sonrasın da hangi versiyonda minecraft mod paketi yapmak istiyorsanız o versiyone ait minecraft modları indirmeye başlayın.

Minecraft modlarını buradaki minecraft modları kategorisindeki modları seçerek indirebilirsiniz.

Son adım olarak minecraft modlarını indirmeye başlayabilir ve sıkıştırılmış dosya (rar biçimi) olarak inen minecraft modlarını ilk işlemimizde açmış olduğumuz mods klasörünün içerisine taşıyın.Ancak taşırken sıkıştırılmış dosyaları açmadan direk rar biçiminde taşımanız gerekmektedir.

 

 

MİNECRAFT MOD PAKETİ YAPIMI RESİMLİ ANLATIM :

minecraft mod paketi yapımı2 minecraft mod paketi yapımı4 minecraft mod paketi yapımı6 minecraft mod paketi yapımı8

1181 T 5 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Modları

Yanıt Minecraft Mod Paketleri Yapımı (Resimli Anlatım)

  1. CİVANERİM

Yorum yap

Yandex.Metrica