Minecraft Texture Pack

Texture Pack Nedir

Texturepack oyun içinde gördüğünüz her türlü eşyanın, küplerin, yaratıkların, mobların dış görünümüdür. Bu dosyalar genelde içinde  çok fazla dosya bulundurur bu yüzden sıkıştırılmış olarak bulunur.

Minecraft oyununda orjinal olarak gelen texture pack görünümü 16×16 dır ama isterseniz 3. parti yazılımlar ve eklentiler ile  bu görünümü 64×6 yada 512×512 yapmak mümkündür. Yalnız bu çöznürlük ayarları ile oynandığında bilgisayar sisteminiz çok iyi değilse oyunda kasma ve donmalar meydana gelebilir. Oyuna texture pack eklemenin 3-4 farklı yolu var demiştik. Bunlardan en kolay olanı MCPacther’dir. Forumda detaylı olarak anlatımı yapılmıştır.

Texture Pack Nasıl Yüklenir

Minecraft oyununda texture pack yüklemek mod yükleme işleminde daha kolaydır diyebiliriz. Kullanılan programlar bu işi çok basit bir hale getirmektedir. Bu yazıda Texture Pack yüklemeyi anlatmaya çalışacağım kullandığımız program MCPacther’dir. Siz isterseniz başka bir programda kullanabilirsiniz.

MCPacther programını internetten indiriniz programı ilk açtığınızda kendisi otomatik olarak minecraft.jar dosyasını bulacak ve gerekli olan yerleri kendisi işaretliyecektir.

Aşağıdaki resimde programın ilk açılış ekranı görünmektedir. Sizde aşağıdaki görüntüyü aldıysanız doğru yoldasınız demektir.

MCPactherBu ekranda eğer ne işe yaradığı hakkında bir fikriniz yok ise hiç bir şeye dokunmayın ve direk “Patch” butonuna basın ve artık minecraft oyununuz texture pack destekler hale geliyor.

Minecraft oyununu açtığınızda ana menüden “Texture Pack” bölümüne gidin burada sol al tarafta “Open Texture Pack Folder” yaza yere basın burada gözat gibi bir klasör açılacak ve indirdiğiniz textere pack dosyalarını oyuna yükleyebilirsiniz.

texturepack

Eğer Textre Pack nereden bulunur derseniz yakın zamanda sitemiz üzerinden en güzle Texture Packleri bulabileceksiniz.

Size birde hatırlatmadan bulunalım indirdiğiniz Textere dosyaları genelde zipli yada rarlı olarak gelir bu dosyları klasöre çıkartmıyorsunuz direk olduğu gibi kullanıyorsunuz.

Aşağıdaki resimlerde popüler olan Texture packleri görebilirsiniz.

 
594 T 4 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Yardım

Yorum yap

Yandex.Metrica