Yay Yapımı & İncelemesi

Merhabalar minecraftdelisi okuyucuları bugün nasıl yay (bow) yapıldığını, ne işe yaradığını, verdiği hasarı ve püf noktalarını anlatacağım.

Yay, iskelet okçuların ana silahıdır. Her iskelet okçu öldürdüğünüzde o iskeletten bir kaç tane ok düşer ve yaylarınızı iskeletlerden yada örümcek yumağından yapabilirsiniz. Bazen iskeletlerden yayda düşebiliyor ancak çok düşük bir ihtimal. Yay, kılıçtan sonraki en iyi saldırı silahı diyebiliriz çünkü gerdirme mesafesini kendiniz ayarlayabiliyor ve akılda bir atış mesafesi çizebiliyorsunuz. İsterseniz nasıl yapıldığına bakalım;

Yay yapımında gerekli olan malzemeler sırasıyla;

  1. Çalışma Masası
  2. İp
  3. Çubuk

Malzemeleri ağaçtan ve örümcekten elde edebiliriz.

Yukarıdaki malzemeleri elde ettikten sonra yayımızı aşağıda görebileceğiniz resimdeki gibi yapabilirsiniz.

1

Yay yapımına başlamadan önce, öncelikle bir adet çalışma masasına ihtiyacımız var bununla artık 3×3 çalışmalar yapabileceğiz. Çalışma masamızı yaptıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi üzerine nesnelerimizi diziyoruz.

2

Şekildeki gibi dizdikten sonra artık yayımız hazır demektir. Envanterimizde herhangi bir yerinde en az bir adet ok varsa artık atış yapabiliriz.

3

Atış yapmak için faremizin sağ tuşuna basılı tutup ve çekmeliyiz. Her ne kadar yayı gerersek ok o kadar kuvvetli ve hızlı ileriye gider.

4

Resimde gördülüğü gibi bir hayvana, düşmanınıza yada canavara yay ile ok attığınızda canavar kısa süreliğine kırmızı renk alır eğer yakın mesafeden ok attıysanız ok size geri sıçrayabilir. Hedefe ulaşmayan okların yanına gidip yeniden alıp kullanabilirsiniz.

5

Resimde okun gidişini ve domuzun ölüşünü görüyoruz. İsterseniz yayınıza alev, dayanıklılık, saldırı gibi büyüler ekleyip rakibinize daha fazla hasar verebilirsiniz.

7

Bir yeri hedef belirleyip uzaktan oraya ok atarak ok becerinizi geliştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

1259 T 9 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Eşyaları, Minecraft Yardım

Yorum yap

Yandex.Metrica