Patates Ve Havuç

Minecraft Patates ve Havuç Yetiştirme

Patates ve havuç 1.4 ile gelen yeni bitkilerimizdendir.Aynı buğdayda olduğu gibi çapa(hoe) ile işlediğiniz toprağın üzerine ekiyor ve büyümesini bekliyorsunuz.

Patates çiğken yenilirse 0.5’lik açlık barı dolduruyorken fırında pişirilirse 3 açlık barı dolduruyor.Olgunlaşmasını 4 evrede tamamlar.Tamamen olgunlaşmış bir patates 1 ile 4 arası patates düşürebilmektedir ve buna ek olarak %2 olasılıkla (Poisonous Potato) yani zehirli patates düşürme ihtimali de vardır. Şimdilik nadiren zombie’lerden düşmektedir.Bunun dışında ise NPC kasabalarında ve yağmur ormanlarında doğal olarak bulunabiliyor.
Havuç ise çiğ yenildiğinde 2 açlık barı dolduruyor.Ve yine işlenmiş toprağa ekilmesi gerekiyor. Tam olgunlaşmış bir havuç bitkisi 1 ila 4 arası havuç üretebiliyor. NPC kasabaları harici çok nadiren de olsa zombie’lerden de düşebiliyor.
Havuç,patates ve buğdayın aksine yiyecek olarak değilde iksir ve havuçlu sopa yapımında daha fazla kullanılmaktadır.8 adet golden nugget ile birleştirdiğimiz zaman Golden carrot(Altın havuç) elde ediliyor ve gece görüş iksiri yapımında kullanılıyor.Havuçlu sopa uzun zamandır beklediğimiz ve hepimizin bildiği üzere bindiğimiz domuzları yönetme imkanı sağlamaktadır.

Buğday,patates ve havuç hakkında genel bir bilgi edindiğimize göre bunları nasıl ekmeli ve yetiştirmeli konusu kafamızı kurcalamaktadır sıra bunların cevabında.

Minecraft’da örnek bir tarla boyutu aşşağıda gördüğümüz üzere 17×25’lik standart modeldir. Hem verimli hemde maliyeti yoktur.Survival oynayan oyunculara önerilecek tarla boyutlarının başında gelmektedir.

Diğer bir tarla tipimizde daha çok evini dağ içlerine veya yer altlarına yapmış tarlasınıda iç mekanda kurmak isteyen fakat geniş bir alanı olmayan kişilere önerilebilecek tarla tipidir.Tarlanızı kurmak istediğiniz alana göre aşağıdaki resmide örnek alabilecek şekilde tarlanızı dilediğiniz gibi yerleştirebiliyorsunuz resmimizdeki cam bloklar suyun nereden geçtiğini göstermek amacıyla yerleştirilmiştir.Eğer maliyeti düşük tutmak istiyorsanız tahta bloklarda kullanabilirsiniz sevgili okurlar.

 

Bunun dışında maliyeti biraz daha yüksek olabilen redstone devreleri ile pistonlar yardımıyla daha hızlı ürün toplayabildiğimiz tarla tipleri de mevcuttur.Basit bir örneği aşağıda ki resimlerden inceleyebilirsiniz.Cam bloklar yine suyun nereden geçtiğini öğrenebilmemiz içindir.

Elbette bunlar sadece yeni başlayanlar için bir kaç örnekdir bunların dışında daha bir çok tarla tipi oluşturmanız mümkündür.

1882 T 1 B

Tarih by Admin Kategori Minecraft Yiyecekler

Yanıt Patates Ve Havuç

  1. Pingback: Minecraft Patates Nasıl Ekilir ? (Videolu Anlatım) | Minecraft

Yorum yap

Yandex.Metrica