Pusula Yapımı

Minecraft Pusula Yapımı

Pusula bildiğiniz gibi yön göstermeye yaramaktadır. Bizim bildiğimiz pusulalar hep kuzeyi gösterir bizde bu şekilde diğer yönleri bulabiliriz. Minecraft oyununda pusula yön bulmamıza yardımcı olur ama bizim bildiğimiz gibi sürekli kuzeyi göstermez sadece oyuna başladığımız ilk noktayı gösterir. Yani oyuna başladık hemen etrafımızda bulunan ağaçları kestik bir yapı oluşturduk ve etrafı gezmeye başladık. Biraz uzaklara gittiğinizde tekrardan evinizi bulmanız biraz zor olabilir bunu için pusulayı kullanmanız gerekmektedir. Pusula yapımı için 2 farklı malzeme gerekmektedir. Bunlar 4 adet demir külçe (ron Ingots) ve 1 adet kızıltaş (redstone)  bu malzemeler elimizde mevcut ise pusula yapımına başlayabiliriz. Öncelikle crafting table açıyoruz ve elimizdeki 4 adet demir külçeyi 4 kenarın orta kısmına yerleştiriyoruz ve orta kısıma da bir tane redstone koyuyoruz ve pusulamız hazır. Nasıl yapıldığını aşağıdaki resimden de net olarak görebilirsiniz.

Pusula Yapma

Minecraft oyununda pusula yapımı

Pusula kullanımı da oldukça basittir. Kullanmak için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Ekranın alt kısmındaki gördüğünüz envantere yerleştirmeniz yeterlidir siz sağa sola gittikçe pusulanın uç kısmında şekil değiştiğini göreceksiniz yukarıda bahsettiğim gibi uç kısmı sürekli olarak oyuna başladığınız alanı göstermektedir.

İlk olarak oyuna başladığınız yeri gösteri demiştik oyuna başladıktan sonra kendinize bir ev ve yatak yaparsanız pusula bundan sonra yatağınızın olduğu yönü gösterecektir. Böylece evinizi kaybetmemiş olacaksınız

Ayrıca ileride harita yapmak isterseniz de bir tane pusulaya ihtiyacınız olacaktır.

1056 T 1 B
Tarih by Admin Kategori Minecraft Eşyaları

4 Yanıtla Pusula Yapımı

 1. süper

  adamsın admin çok işime yaradı

 2. sa

  admin kaybettim evimi buldum saol

  • hasan

   Gerçekten

 3. melis

  pusula evimi göstermiyor :(

Yorum yap


Mc.Batihost.Com


minecraft sunucumuza bekliyoruz, minecraft sunucumuzu hub yaptık!
Bu reklam üzerinden gelen herkese minecraft server yanında 32 kişilik ts3, sunucuya bağlı xxx.batihost.com web sitesi bedava!! tıklayın!
Yandex.Metrica